در حقیقت ، این زبان برنامه نویسی شماره یک در پنج سال گذشته بوده است. به دلایل بسیاری ، بیشتر از همه خوانایی و کارآیی آن ، مورد علاقه توسعه دهندگان است. در مقایسه با زبان های دیگر مانند PHP ، جاوا ، یا سی پلاس پلاس ، می توان گفت که یادگیری توسعه وب با پایتون آسان تر است و این امر برای مبتدیان انتخاب بهتری است. با این حال ، این بدان معنا نیست که کار را به خوبی انجام نمی دهد. کسانی هستند که معتقدند توسعه پایتون کمی قدیمی است با توجه به اینکه از اواخر دهه 80 وجود داشته است ، اما نکته این است به دلیل کارکردن ، مدت زیادی زنده مانده است. و با معرفی پایتون 2.0 که پیشرفت های بیشماری را به همراه داشت ، به اوج محبوبیت خود رسید. بنابراین اگر کار می کند چرا آن را تغییر دهید؟


مزایای پایتون

اگر مطمئن نیستید که چرا باید پایتون را امتحان کنید ، بیایید با نگاهی به بهترین مزایای پایتون شروع کنیم.

 

پایتون آسان است

ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تأکید کنیم ، بنابراین بیایید با توضیح اینکه برنامه نویسی وب با پایتون چقدر آسان است ، شروع کنیم. از هر توسعه دهنده ای بپرسید که کدام زبان برنامه نویسی آسانتر است، همه آنها یک چیز را به شما می گویند. اما آیا پایتون ارزش یادگیری دارد؟ مطلقا ! وقتی پایتون را با برخی از زبان های برنامه نویسی دیگر مقایسه می کنید ، ممکن است به نظر برسد که پایتون برای مبتدیان طراحی شده است. با این حال ، این لزوماً حقیقت ندارد. البته ، برای توسعه دهندگان برای اولین بار مناسب است ، اما این بدان معنا نیست که کاربران پیشرفته از Python برای توسعه وب استفاده نمی کنند. پایتون برای چه چیزی مفید است؟ خوب ، اساساً همه زبانهای برنامه نویسی پیچیده تر برای آنها نیز مفید هستند - بسیار ساده تر. یکی از مزایای اصلی پایتون وابستگی آن به فضای سفید و عبارات رایج است که به شما امکان می دهد در مقایسه با C ++ یا جاوا ، کارهای بسیار بیشتری با کد بسیار کمتر انجام دهید. از آنجا که توسعه کار ساده ای نیست ، چرا با استفاده از پایتون برای توسعه وب سایت ، آن را حداقل کمی ساده نکنید؟ توجه: اگر فکر می کنید همه چیز را که باید در مورد وب پایتون بدانید می دانید ، شاید بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد برنامه نویسی جنگو برای افزایش دانش خود و بازاریابی بیشتر در نظر بگیرید.

 

توابع بیشتر - کد کمتر

توسعه وب با پایتون بسیار ساده است زیرا به راحتی می توانید با خطوط کد کمتر به توابع بیشتری دست پیدا کنید. اساساً ، اگر اصول اولیه را می دانید ، می توانید در 2 روز یک بازی ابتدایی بسازید بدون هیچ مشکلی. توسعه وب با پایتون به دلیل خوانایی و کارآیی آن در بین افراد تازه کار بسیار محبوب است.

 

گامی برای یادگیری کدهای دیگر

اگر برای اولین بار توسعه دهنده هستید و تقریبا هیچ دانش کد نویسی ندارید ، می توانید یک آموزش ساده توسعه وب پایتون را تماشا کنید و خوب است که شروع کنید. بهترین چیز در مورد آن این است که پایتون یک گام عالی برای یادگیری کدهای دیگر است. هنگامی که نحوه عملکرد توسعه وب با پایتون را درک کردید ، درک زبان های برنامه نویسی دیگر مانند JavaScript ، Perl ، Ruby و C# برای شما بسیار آسان تر خواهد بود . بنابراین پایتون چقدر مفید است؟ بسیار مفید واقعاً نه تنها می توانید از آن برای همه پروژه های توسعه وب خود استفاده کنید ، بلکه می تواند به شما در یادگیری مفاهیم زبانهای مبتنی بر اصول مشابه کمک کند و به شما امکان می دهد بر نحو آنها تمرکز کنید.


اشتباهات را تحمل می کند

در حالی که اکثر زبانهای برنامه نویسی دقیقاً اشتباهات را نمی بخشند ، اما در مورد پایتون چنین نیست. توسعه وب پایتون نه تنها به دلیل خوانایی شگفت انگیز آن آسان است ، بلکه به این دلیل که در صورت بروز اشتباهات جزئی ، کد خراب نمی شود. ما قبلاً می دانیم که ساختن چیزی با پایتون بسیار کمتر از سایر زبان های برنامه نویسی زمان می برد ، زیرا خطوط کمتری از کد را می گیرد. با این اوصاف ، وقتی نیاز به ساخت ایده ها و نمونه های اولیه دارید ، مطمئناً پایتون راه درستی است.


وقتی توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی را برای پروژه های آینده خود انتخاب می کنند ، معمولاً از همان چیزی استفاده می کنند که در آن احساس راحتی بیشتری می کنند ، که در نهایت به ترجیحات و تخصص خودشان بستگی دارد. با این حال ، اگر به محصولی سریع و مقرون به صرفه نیاز دارید ، توسعه وب در پایتون راهی است که باید پیش بروید. پایتون برای استارتاپ ها و راه اندازان مناسب است نه تنها به این دلیل که همه چیز را سریعتر و آسان تر می کند.

 

اینترنت اشیا (IoT) + ترکیب پایتون

ظهور اینترنت اشیا فرصت های بی شماری را برای برنامه نویسان پایتون معرفی می کند . توسعه وب پایتون در ترکیب با پلتفرم هایی مانند Raspberry Pi به توسعه دهندگان اجازه می دهد دستگاه های خود مانند تلفن ، دوربین ، رادیو ، بازی و غیره را از طریق پایتون بسازند. ایجاد ابزارهای جدید با مفاهیم برنامه نویسی پیشرفته پایتون و اتصال آنها با بازارهای واقعی نه تنها بسیار ساده تر است بلکه نسبتاً ارزان نیز می باشد.
با توجه به تمایل پایتون به مقیاس ، خیلی تعجب آور نیست زیرا این زبان اصلی در بسیاری از سایت ها و سرویس های "تراشه آبی" مانند Dropbox ، YouTube ، Instagram ، PayPal ، eBay ، Yelp ، Reddit ، Disqus و بازی هایی مانند EVE است. آنلاین و زندگی دوم در میان دیگران. از نظر توسعه وب پایتون ، این بدان معناست که تسلط بر پایتون با محبوب ترین چارچوب های آن ، پیدا کردن کار یا حتی ایجاد خدمات و/یا محصول خود را به عنوان یک استارتاپ برای شما آسان تر می کند.

 

 

فریم ورک های عالی برای پایتون

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز پایتون ، انعطاف پذیری برنامه نویسی وب پایتون به لطف تمام چارچوب های شگفت انگیزی است که توسعه وب پایتون را سریع و آسان می کند. به عنوان مثال ، می توانید به چارچوب هایی مانند Django یا Flask روی آورید و بر نوشتن برنامه یا سایت تمرکز کنید تا اینکه با کارهای خسته کننده پاگیر نشوید. یک چارچوب اساساً مجموعه ای از بسته ها و ماژول ها است که عملکردهای خاصی را ارائه می دهند و می توان آنها را به صورت انتخابی برای ایجاد نرم افزارهای خاص برنامه تغییر داد. وقتی صحبت از پایتون می شود ، تعداد زیادی چارچوب قوی در دسترس است ، بنابراین هر توسعه دهنده وب چیزی را که برای کار خود نیاز دارد پیدا می کند. بنابراین چگونه فریمورک مناسب را انتخاب می کنید؟ برای برنامه های کاربردی وب کامل ، جنگو راه درستی هست. برای کنترل و تجسم بهتر یا نمونه سازی اولیه یک برنامه ، Web2py یا Flask ممکن است راهی برای انجام این کار باشد. CheeryPy برای راه حل های ساده و مینیمالیستی ضروری است. Tornado 10000 یا بیشتر اتصالات همزمان به برنامه شما را همزمان انجام می دهد در حالی که Dash بهترین انتخاب برای برنامه های تحلیلی است. بنابراین اجازه دهید نگاهی دقیق تر به 3 مورد از محبوب ترین فریمورک ها برای پایتون و آنچه آنها ارائه می دهند بیندازیم.

 

جنگو

توسعه وب پایتون با جنگو آسان و موثر است ، به عنوان "چارچوب وب برای کمال گرایان با مهلت مقرر". جنگو برای چه مواردی استفاده می شود؟ خوب ، زبان جنگو دارای انواع ویژگی های مفید است که امکان ایجاد طیف وسیعی از برنامه های وب از جمله راه حل GPS ، برنامه های پایگاه داده ، چت بات ها و موارد دیگر را فراهم می کند. توسعه وب سایت جنگو از فلسفه عالی DRY (ساخت چرخ را تکرار نکنید) پیروی می کند که استفاده مجدد از کد را تسهیل می کند و باعث می شود برنامه نویسی جنگو سریعتر و راحت تر از همیشه انجام شود. علاوه بر آن ، معماری ماژولار/جدا شده آن امکان اصلاح یکپارچه اجزای کد را فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد که اجزاء را به هر روشی که مناسب می دانید اضافه یا حذف کنید. علاوه بر این ، توسعه جنگو با نگاشت رابطه ای شی (ORM) همراه است ، که به آن اجازه می دهد همزمان با چندین پایگاه داده کار کند در حالی که با بسیاری از پایگاه های داده محبوب مانند Oracle و SQL سازگار است. نکته آخر اما مهم این است که جنگو با سئو سازگار است. به عنوان مثال ، زمان بارگذاری صفحه را از طریق تکنیک ها/ویژگی هایی مانند ذخیره کردن قالب ها و فشرده سازی جاوا اسکریپت کاهش می دهد.

 

Pyramid

چارچوب Pyramid خود را "نه خیلی کوچک ، نه خیلی بزرگ ، درست" تعریف می کند. این به شما امکان می دهد یک پایه محکم برای راه حل خود کدگذاری کنید تا در صورت نیاز مقیاس آن را افزایش دهید. درست مانند جنگو ، با برنامه های کوچک و بزرگ سازگار است ، اما تفاوت در پیچیدگی آن است. Pyramid واقعاً به لطف سیستم افزونه شگفت انگیزی که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از هر افزونه ای که نیاز دارند استفاده کنند. این یک راه عالی برای پیاده سازی چندین راه حل برای یک کار معین است. علاوه بر این ، Pyramid برای برنامه های تک پرونده ، احراز هویت انعطاف پذیر و مجوز یا برنامه هایی که برای مشاهده پیشگامان متمرکز هستند عالی است .

 

فلاسک

در حالی که شباهت های زیادی بین جنگو و Pyramid وجود دارد ، Flask کمی متفاوت عمل می کند. اساساً ، بسیار ساده تر ، بسیار قابل تنظیم و به راحتی قابل مدیریت است. اگر شما یک مبتدی کامل هستید ، Flask بهترین راه است. Flask اساساً بر اساس قالب Jinja 2 و ابزارک Werkzeug WSGI (رابط وب سرور وب سرور) است. این برنامه به عنوان چارچوب خرد تعریف شده است و به طور خاص برای راه حل های مقیاس کوچک مانند برنامه های ساده و API ساخته شده است که عملکرد آن بدون تردید اولویت شماره یک است.

 

 

دلایل انتخاب پایتون

زبانهای برنامه نویسی زیادی وجود دارد و حتی چارچوبهای بیشتری برای انتخاب وجود دارد. انتخاب گزینه مناسب کار ساده ای نیست اما دلایل مختلفی وجود دارد که ما Python را در توسعه وب توصیه می کنیم. بیایید نگاهی به چند استدلال اصلی بیندازیم:

 

مورد استفاده و اعتماد بسیاری از شرکت های بزرگ

شرکت هایی مانند Bitbucket ، Instagram ، Dropbox ، Pinterest و دیگران از فریم ورک های Python مانند Django و Pyramid در توسعه برنامه خود استفاده می کنند. این چارچوب ها تقریباً همه چیزهایی را که به آنها نیاز دارید، مدیریت خواهند کرد و این بخشی از دلیل محبوبیت توسعه وب پایتون است.

 

جزئیات پیچیده سطح پایین را پنهان می کند

یک توسعه دهنده معمولی نمی خواهد در هنگام توسعه یک برنامه به جزئیات و نحوه عملکرد آن بپردازد. چارچوب های ذکر شده در بالا به این مهم رسیدگی می کنند و به همین دلیل است که ما توسعه وب پایتون را برای مبتدیان و همچنین کاربران پیشرفته توصیه می کنیم.


در وقت شما بسیار صرفه جویی می کند

قبلاً گفته شده است: زمان طلا است. شما می خواهید تا حد امکان در زمان ممکن صرفه جویی کنید تا بر موارد مهمتر تمرکز کنید تا بر روی جزئیاتی که یک چارچوب ساده می تواند به راحتی برای شما حل کند. توسعه وب سایت با پایتون سریع و آسان است و برای ساخت نمونه های اولیه ساده یا پروژه هایی با بودجه کوتاه و مهلت کوتاه مناسب است.

 

امنیت

وقتی چیزی را از ابتدا به تنهایی می سازید ، یکی از نگرانی های اصلی مدیریت امنیت است. با وجود چارچوب وب خوب ، نگران این موضوع نیستید زیرا کارهای زیادی برای جلوگیری از سوء استفاده از برنامه وب انجام شده است.

 

سیستم کارآمد و مقیاس پذیر

هر زمان که وب سایت خود را با افزودن اجزای جدید یا استفاده از پایگاه داده های جدید مقیاس بندی می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که وب سایت به درستی مقیاس بندی می شود. متأسفانه ، در مورد سایت هایی که از ابتدا ساخته شده اند ، اغلب چنین نیست. از طرف دیگر ، یک چارچوب خوب برای اطمینان از مقیاس پذیری از همان ابتدای فرآیند توسعه ایجاد شده است. واقعیت جالب: Disqus ، سرویس محبوب میزبانی وبلاگ ، بیش از هشت میلیارد بازدید صفحه و درخواست 45K در ثانیه از طریق چارچوب Python Django دارد.

 

شروع به کار با فریم ورک های پایتون: نکات و ترفندها

پایتون و HTML را بیاموزید

قبل از شروع به کار با چارچوب ، اگر اصول اساسی را درک کنید ، بدانید. نه تنها باید از اصول اولیه پایتون آگاه باشید ، بلکه باید در زمینه HTML و JS نیز اطلاعات اولیه داشته باشید. توسعه وب مدرن بدون آنها امکان پذیر نیست ، بنابراین سعی کنید Python vs HTML فکر نکنید. در عوض پایتون + HTML را در نظر بگیرید.


دانش پایه معماری را بدست آورید

با توجه به این واقعیت که چارچوب هایی مانند Django مبتنی بر MVC است در حالی که Flask از موتور قالب گیری Jinja2 استفاده می کند ، همیشه بهتر است نحوه عملکرد این معماری ها بهتر باشد.


ایجاد برنامه های کاربردی ساده

همه چیز را گام به گام دنبال کنید تا در ایجاد برنامه های کامل وب سنگین عجله کنید. درست مانند هر چیزی در زندگی ، با توسعه وب پایتون ، تمرین کاملاً عالی است. با ایجاد یک لیست کارهای ساده شروع کنید. این به شما کمک می کند تا نحوه عملکرد CRUD و درخواست های اولیه HTTP را با چارچوب انتخابی خود مدیریت کنید. شما بهتر می فهمید که چارچوب چگونه کار می کند و چگونه از آن استفاده کنید.


اشکال زدایی را بیاموزید

اگر شما یک توسعه دهنده وب جدید هستید ، باید بدانید که اشکال زدایی زیادی در سایت وجود دارد. استثنا و اشکالات بهترین دوستان برنامه نویس هستند و هرچه زودتر نحوه عملکرد اشکال زدایی چارچوب را یاد بگیرید ، بهتر است. شما باید نحوه رفتار یک کد در موقعیت های مختلف و نحوه عملکرد موارد استثنا را درک کنید. از IDE هایی مانند PyCharm استفاده کنید که با IntelliSense هوشمند ، قابلیت اشکال زدایی و نکات بهینه سازی کد ، زندگی شما را بسیار آسان می کند .


ماژول های شخص ثالث را ادغام کنید

زمان را برای بازسازی چرخ هدر ندهید. در عوض ، برای دستیابی به بهترین نتایج ، بر خروجی تمرکز کنید. اکثر ابزارهای مورد نیاز برای اتصال پایگاه داده ( SQLAlchemy ) ، محاسبات علمی ( SciPy ) و اسکرپ وب ( BeautifulSoup ) قبلاً پیاده سازی شده و توسط بسیاری استفاده می شود ، بنابراین از آن استفاده کنید. گفته می شود ، قبل از رفتن به یکپارچگی خارجی ، با ماژول های اصلی پایتون آشنا شوید. طیف گسترده ای از ویژگی ها توسط توابع ابزار پایتون و روش های شی پشتیبانی می شود. علاوه بر این ، با ابزارهای داخلی پایتون ، می توانید به راحتی از دستکاری هایی مانند نقشه برداری ، فیلترینگ و کدگذاری رشته ها مراقبت کنید.  


معایب پایتون

در حالی که پایتون دارای مزایای بسیاری است ، باید اعتراف کنیم که معایب خاصی وجود دارد که ذکر آنها ضروری است.

1. توسعه دهندگان با تجربه کمتر نسبت به زبان های دیگر مانند جاوا.

2. فاقد پشتیبانی چند پردازنده واقعی است.

3. عملکرد آن کندتر از سایر زبانها است.

4. بهترین زبان برای برنامه های تلفن همراه و وظایف فشرده حافظه نیست.

5. محدودیت های دسترسی به پایگاه داده دارد.

6. همزمانی و موازی سازی در زبان برای استفاده فوق العاده زیبا طراحی نشده است.

7. توابع یک خطی پایتون (Lambdas) وقتی صحبت از برنامه نویسی متداول در LISP می شود کاملاً محدود به نظر می رسد .

8. تنها دلیل عدم تمایل به یادگیری پایتون این است که در مقطعی باید JavaScript را یاد بگیرید و وقتی این کار را نمی کنید ، یادگیری پایتون بی فایده به نظر می رسد.