حتی سایت های رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو که ما از آنها بازدید می کنیم و از محتوایشان استفاده می کنیم، از فناوری ناشی می شود. سایت های تجارت الکترونیکی که برای خرید اقلام استفاده می کنیم و وب سایت های شرکتی که برای اطلاع از آنها بازدید می کنیم، به فناوری نیاز دارند.

 

توسعه وب چیست؟

برای شروع با اصول اولیه ، ابتدا درک کنید که توسعه وب چیست. این فرآیند ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی است و هر دو را شامل می شود-آنهایی که برای استفاده از منبع باز ، یعنی اینترنت ، و برای شبکه های خصوصی-که معمولاً در شرکت های بزرگ دیده می شود-که اینترانت است ، تهیه می شوند.

برای بررسی بیشتر در این زمینه ، توسعه وب شامل سه لایه است: برنامه نویسی سمت سرویس گیرنده (فرانت اند) ، برنامه نویسی سمت سرور (بک اند) و فناوری پایگاه داده (دیتابیس).

 

 

سه لایه توسعه وب

فرانت اند

توسعه نهایی شامل ویژگی هایی است که به طور مستقیم قابل مشاهده است و به راحتی توسط کاربر نهایی قابل دسترسی است. آنچه در بارگیری وب سایت تجربه می کنید ، مانند کاربرپسندی و زیبایی ، توسط توسعه دهندگان اصلی انجام می شود. به عبارت ساده تر ، آنها اجزای بصری موجود در وب سایت ها را شامل می شوند ، از جمله دکمه ها ، ناوبری و جنبه های دیگر.

اگر توسعه پیش رو چیزی است که شما را جذب می کند ، اچ تی ام ال، سی اس اس و جاوا اسکریپت در درجه اول اهمیت قرار دارند. تسلط بر این زبانها پیش نیاز است. علاوه بر این ، شما همچنین باید از دانش کافی در زمینه ایجاد طرح های پاسخگو ، آزمایش و اشکال زدایی برخوردار باشید. به علاوه ، با ابزارهایی مانند سیستم های مدیریت محتوا ، API ها و فریمورک ها آشنا شوید.

 

بک اند

توسعه پشتیبان به پشت صحنه وب سایت ها می پردازد و بر منطق سمت سرور و ادغام برنامه های وب تمرکز می کند. به عبارت ساده تر ، روی محصولات و برنامه های مشتری مداری کار می کند. این توسعه دهندگان سرورها ، پایگاه های داده و برنامه ها را مدیریت می کنند. اینها جنبه هایی هستند که برای کاربر نهایی دیده نمی شوند.

 

ابزارهای بازخورد سایت

برای توسعه دهندگان مشتاق پشتیبان ، زبان ها و چارچوب هایی مانند جاوا و Ruby on Rails ضروری است. ثانیاً ، آشنایی با برخی مهارت ها مفید خواهد بود. ارائه دهندگان شغل معمولاً به دنبال دانش مدیریت پایگاه داده ، استفاده از چارچوب ، برنامه نویسی و رعایت امنیت هستند.

 

فناوری پایگاه داده

فناوری پایگاه داده را به عنوان سیستم پشتیبانی یا ستون فقرات توسعه وب در نظر بگیرید. این مخزن باعث ذخیره و مدیریت محتویات متعددی مانند کدها و فایل ها می شود که برای عملکرد بهینه وب سایت ها بسیار مهم است. امروزه اکثر وب سایت ها از نوعی سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) استفاده می کنند که این سه بخش توسعه وب را قادر می سازد تا به طور یکپارچه برای ایجاد وب سایت های کاملاً کاربردی همگام سازی شود.

برای کسانی که به دنبال عمق بیشتر در فناوری پایگاه داده هستند ، زبان پرسش ساختار یافته (SQL) در میان گزینه های متنوع ساده ترین است. شبیه انگلیسی است، که خواندن، نوشتن و درک آن را آسان می کند. همچنین ، با برخی از سیستم های مدیریت پایگاه داده اصلی ارتباطی مانند MySQL ، PostgreSQL و Oracle DB آشنا شوید.


تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

اگرچه این دو واژه اغلب به جای یکدیگر استفاده می شود، اما تفاوت زیادی بین طراحی وب و توسعه وب وجود دارد. توسعه وب جنبه های کاربردی وب سایت ها مانند سرورها و برنامه ها را پوشش می دهد. طراحی وب با ظاهر و احساس - یا حس و حال - وب سایت. به این معنا که طراحی وب شامل رنگ آمیزی ، فونت ، منوی کشویی ، نوار پیمایش و نقاط تماس است. اگر به پشتیبانی بیشتر از یک شرکت طراحی سایت مجرب نیاز دارید، می توانید نمونه کارهای طراحی سایت در قزوین را بررسی کنید .

اکنون که با آنچه که توسعه وب مستلزم آن است آشنا شدید ، ما در حال بررسی نحوه دستیابی به این مهارت ها هستیم. اگر تا اینجا پیش رفته اید ، احتمالاً برای یادگیری توسعه وب علاقه مند هستید ، نه؟

بیش از مهارت افزایی ، باید به دنبال مهارت سازی مرتبط بود. در حال حاضر در بازار ، پدیده AI ، ML ، اینترنت اشیا (IoT) ، بلاک چین و واقعیت افزوده (AR) در مراحل اولیه هستند. آینده رشد فوق العاده ای در این زمینه ها دارد و علاقمندان توسعه وب آینده باید به دنبال تسلط بر زبان ها در این جنبه ها باشند.

 

جمع بندی پایانی

تکنولوژی رایج است و در همه جا وجود دارد ، از وب سایت های مارک تجاری گرفته تا شبکه های اجتماعی گرفته تا وب سایت های تجارت الکترونیک. توسعه وب برنامه ها و وب سایت ها را ایجاد می کند و شامل سه ستون توسعه فرانت اند ، توسعه بک اند و فناوری پایگاه داده است.

توسعه وب با طراحی وب متفاوت است به این دلیل که اولی به سرورها و برنامه ها و دومی به جنبه های بصری مانند طرح های رنگی ، فونت ها و نقاط تماس اشاره می کند. امروزه یادگیری توسعه وب آسان تر از قبل شده است و می توان آن را از طریق برنامه نویسی راه اندازی کرد. علاوه بر این ، با پتانسیل رشد بسیار زیاد در بلاک چین ، اینترنت اشیا ، AR و سایر موارد ، باید با این موارد نیز ارتباط برقرار کرد.