این چارچوب به دلیل منحنی یادگیری سریع خود مشهور است. این کتابخانه بسیار آسان برای یادگیری و دسترسی است که با دانش HTML ، CSS و JavaScript می توانیم برنامه های وب را در بخش فرانت با آن ایجاد کنیم. این یک چارچوب همه کاره برای نیاز ما به عنوان یک کتابخانه یا یک چارچوب کامل (فریم ورک) برای ایجاد برنامه های وب بزرگ است.

ایوان یوو این چارچوب را ایجاد کرده است. ایده Evan You در پشت این چارچوب این است که با ترکیب بهترین ویژگی ها از انگولار و ریکت جی اس موجود بهترین چارچوب را ایجاد کند. قبل از ساخت ویو جی اس، ایوان یوو سازنده آن در شرکت گوگل مشغول به کار بود. وی در پروژه های مبتنی بر Angular کار کرده است. بنابراین ، او ایده ساخت چارچوب شخصی خود را مطرح کرد. او بهترین قسمتهای Angular ، مانند نحو قالب، آسان برای استفاده را انتخاب کرد، و بهترین قسمتهای React را نیز انتخاب کرد، مانند اتصال داده دو طرفه ، مفهوم props ، رویکرد مبتنی بر جزء ، و ترکیب آنها برای ایجاد یک فریم ورک جدید که بهتر از انگولار و ریکت باشد.

 

رقابت

هر چارچوبی ویژگی های خاص خود را دارد، به همین دلیل آنها شناخته شده هستند و بر هر چارچوب دیگری اولویت دارند. Vue.js دارای رکورد دارا بودن بیشترین ستاره در گیت هاب در 5 سال گذشته است. اگرچه جامعه Vue.js کوچکتر از ریکت است، اما ستاره هایی که به آن داده شده طرفداران ویو جی اس را به درستی توصیف می کند. هر کس یک بار از آن استفاده کند ، عاشق آن می شود.

تکامل و رشد

Vue در سال 2014 منتشر شد. از آن به بعد ، به طور مداوم در حال پیشرفت است. در ابتدای سال 2018 ، Vue.js شروع به رقابت با Angular کرد و در بازار مشهورتر شد. بعداً ، در سپتامبر 2018 ، Evan You تصمیم گرفت انتشار Vue 3.0 را اعلام کند. Vue.js با رشد سریع در استفاده به طور مداوم در حال تکامل است. جامعه آن به رشد خود ادامه می دهد زیرا بر اساس بهترین ویژگی های ترکیب انگولار و ریکت ساخته شده است.

در اینجا برخی از ویژگی هایی که به نظر ما هیجان انگیز است و علت اصلی رشد سریع آن است، ذکر شده است.

 

منحنی یادگیری و مستندات روان

Vue.js یکی از بهترین مستنداتی است که تا به حال دیده ایم و پیشنهاد کرده ایم. این اسناد ما را از طریق راهنمای بدون زحمت و گام به گام راهنمایی می کند که احساس نمی کنید یادگیری سخت است یا اتفاق متفاوتی در حال رخ دادن است. اگر منحنی یادگیری را با ریکت یا انگولار مقایسه کنیم به وضوح متوجه روان و قابل درک بودن مستندات ویو جی اس خواهیم شد.

 

ویو جی اس یک فریم ورک ساده و قابل فهم، با رشد سریع و سازگار برای پیاده سازی در توسعه برنامه های کاربردی است که هرکسی با دانش اولیه در زمینه توسعه وب می تواند به دلیل منحنی یادگیری سریع و درک اسناد و مستندات عالی ، با آن شروع به کار کند.

 

کد ماژولار و قابل استفاده مجدد

رویکرد مبتنی بر م کامپوننت ها اساساً از ریکت جی اس  الهام گرفته و انتخاب شده است. ما کد را در قالب اجزا می نویسیم تا آن مولفه را وارد کرده و هر جا که به آن نیاز داریم دوباره از آن استفاده کنیم. Vue.js یک جزء تک فایل را ارائه می دهد، که باعث می شود مجدداً قابل استفاده باشد.

 

توسعه آسان

توسعه دهندگان عاشق کد نویسی یا ساخت برنامه های کاربردی در Vue.js هستند. آنها در حالی که در محیطی ساده رشد می کنند احساس آزادی و راحتی می کنند. Vue.js بهترین رویکرد مبتنی بر کامپوننت را ارائه می دهد مانند هر آنچه یک توسعه دهنده به آن نیاز دارد. ویو می تواند آن را در یک فایل .vue بسازد. هنگامی که توسعه دهندگان نیازی به نگرانی یا مراقبت از ساختار اضافی یک قطعه ندارند، توسعه دهندگان بسیار راحت و راحت هستند.

 

جامعه برنامه نویسان

Vue.js دارای یک جامعه بسیار فعال و پر جنب و جوش است که به تکامل و رشد بسیار کمک می کند. Vue.js بسیاری از ابزارها و کتابخانه های مختلف را برای تسهیل روند توسعه ارائه می دهد. جامعه دارای ابزارها و کتابخانه های قابل توجهی است که یک برنامه نویس یا توسعه دهنده آن را می طلبد. مثلا، ویو روتر که برای هر نوع مسیریابی استفاده می شود یا Vuex که به عنوان یک سیستم متمرکز که برای مدیریت داده ها استفاده می شود.