امروزه با پدید آمدن شبکه های اجتماعی مختلف و توسعه وبلاگ های شخصی تصور میشود که نیاز به طراحی وب سایت شخصی کاهش پیدا کرده است. گرچه شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها میتوانند برای افراد به عنوان یک معرفی کننده آنلاین باشند، اما داشتن یک وب سایت شخصی تحت دامنه اینترنتی مختص فرد، برای کسانی که نیاز به سایت شخصی دارند، چندین برابر مفید تر میباشد.در شبکه های اجتماعی یا وبلاگ ها ، گرافیک یا به صورت ثابت و غیرقابل تغییر است یا از امکانات گرافیکی محدودی برای تغییرات جزئی گرافیک میتوان استفاده کرد. مهمترین مسئله ای که در یک سایت شخصی حائز اهمیت است، قالب و گرافیک زیبا و جذاب سایت میباشد. گرافیک و قالب سایت شخصی باید با توجه به روحیات، تخصص ها و اهدافی باشد که فرد مطابق با آنها درخواست طراحی خود را داده است. شکل قالب میتواند مبتنی بر عکس فرد و یا زمینه کاری وی باشد.

 

ویژگی های سایت شخصی

در موفقیت طراحی سایت شخصی ویژگی های زیادی  مطرح است. سایت های طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند. ما اینجا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم :

 

ریسپانسیو بودن در طراحی سایت شخصی

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی میباشد. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده میکنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد.

 

انعطاف پذیری در طراحی سایت شخصی

سایت های شخصی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند.

 

مدیریت آسان سایت های شخصی

یکی از ویژگی های مهمی که در طراحی سایت شخصی باید به آن ها توجه ویژه ای شود قسمت مدیریت سایت های شخصی میباشد. این مدیریت باید بسیار ساده و در عین حال کاربردی نیز باشد. در سیستم های مدیریت محتوای آماده عمدتاً این مسئله رعایت نشده و مدیر سایت با فضای مدیریتی وسیعی در تعامل است که از اکثر امکانات هرگز استفاده نخواهد کرد.

 

هزینه ی پایین تر طراحی سایت شخصی

یکی از تفاوت هایی که طراحی سایت اختصاصی شخصی با سایر سایت های شرکتی، فروشگاهی و تجاری دارند قیمت و هزینه بسیار پایین آن ها است. سایت های شخصی در عین حال که هزینه بسیار پایینی دارند امکانات زیادی نیز در اختیار ما قرار میدهند.

 

اگر شما هم به دنبال طراحی سایت شخصی در قزوین هستید، سایتوساز آماده است تا این کار را به بهترین نحو ممکن برایتان انجام دهد.

 

چرا طراحی سایت شخصی

در صورتی که شما یک سایت شخصی داشته باشید از مزایای گسترده ای برخوردار خواهید شد که بخشی از آنها عبارتند از:

 

سایت شخصی باعث حسن شهرت شما می‌شود

داشتن یک سایت شخصی کمک می‌کند شما خود را آن گونه که ترجیح می‌دهید به دیگران معرفی کنید. برای مثال شاید شما هم تجربه این را داشته باشید که اسم خود را در گوگل جستجو کنید.

در این صورت ممکن است با سایت های بی ارتباط با خودتان مواجه شوید یا اینکه سایتی در صفحه اول گوگل باشد که شما را آنطور که دوست دارید مردم شما را ببینند یا بشناسند معرفی نکرده باشد.

 

سایت شخصی باعث رشد شما می‌شود

در صورتی که یک سایت شخصی داشته باشید، این امر می‌تواند به معرفی بهتر شما در فضای اینترنت بیانجامد و درنتیجه شما را در کسب و کار خودتان پیشرفت دهد.

برای مثال فرض کنید تخصص شما مهندسی نظارت بر ساختمان است و حوزه فعالیتتان شهر قزوین است.

در این صورت شما می‌توانید این شانس را داشته باشید که در کلمات کلیدی نظیر «مهندس نظارت ساختمان در قزوین» به صفحات بالاتر گوگل راه پیدا کنید و از این طریق به مشتریان شما افزوده شود.

 

سایت شخصی کلاس کاری شما را بالا می‌برد

شما می‌توانید در یک سایت شخصی، رزومه، بیوگرافی، نمونه پروژه‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید یا هرنوع خدماتی که از سوی شما انجام شده است را درج کنید و به این طریق کلاس کاری و شخصیت اجتماعی خود را ارتقاء دهید. همچنین شما می‌توانید آدرس سایت شخصی خود را در کارت ویزیتتان هم درج نمایید.

 

طراحی سایت شخصی مناسب چه کسانی است؟

در پاسخ باید گفت در واقع هرکسی می‌تواند یک سایت شخصی داشته باشد و از این حیث هیچ محدودیتی وجود ندارد. حتی اگر شما شغل هم نداشته باشید، می‌توانید یک سایت شخصی داشته باشید و در آن به ذکر دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خودتان درباره مسائل روز دنیا، تاریخ، طبیعت، فلسفه، علم و… بپردازید. طبیعتاً هستند کسانی که علاقه مند به مطالعه نظرات شما باشند.

 

اگر شما به دنبال طراحی سایت شخصی در قزوین و سفارش ساخت سایت شخصی هستید می توانید برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید. سایتوساز نمونه کار های بسیار زیادی در حوزه طراحی سایت شخصی داشته است. شما می توانید لیست نمونه کارهای سایتوساز را در صفحه نمونه کار های طراحی سایت سایتوساز مشاهده نمایید.